Beskid Śląski
Beskid Śląski

Beskid Śląski

Są to góry położone na południu Śląska, charakteryzują się skupieniem w dość małym obszarze. Nie są one tak rozległe jak np. Bieszczady, ale z pewnością pozwalają nam na poznanie dość sporej dawki przewyższeń. Co więcej, warto wspomnieć, iż są one niezwykle zurbanizowane. W zasadzie każda miejscowość jest tam zamieszkiwana i to w dużym natężeniu.

Do tego znajdziemy także domki poszczególnych osób, które traktują je jako swoje domki letniskowe. Co więcej, warto pamiętać, iż także szczyty mają rozbudowane schroniska ,a niekiedy także inne atrakcje np. góra żar, Skrzyczne etc. Jest to bardzo ważne, gdyż wiele osób dziwi się, w jaki sposób te góry zostały "skomercjalizowane". Ponadto, na szlakach w tych górach znajdziemy wiele osób, wobec czego nigdy nie będziemy się czuć tam samotni, w przeciwieństwie do Beskidu Niskiego. Co więcej, są to góry, które są bogate w kamienie, na których można się wyłożyć. Dlatego też należy być bardzo ostrożnym, aby się po prostu nie poślizgnąć na jednym z nich.

Moim zdaniem jest to ważne zagadnienie, które należy odpowiednio przedstawić i do którego należy w prawidłowy sposób podejść. W te góry bardzo często organizujemy wycieczki i staramy się dobrać ciekawe szlaki, które są rzadziej uczęszczane przez turystów. Jest to z pewnością znacznie ciekawszym rozwiązaniem dla wielu osób, które w ten sposób będą mogły poznać tą krainę oraz zobaczyć piękne widoki.