Zalewy i jeziora Podlasia: Zalew w Wasilkowie
Zalewy i jeziora Podlasia: Zalew w Wasilkowie

Zalewy i jeziora Podlasia: Zalew w Wasilkowie

 

Wśród szeregu rozlicznych jezior i akwenów wodnych, jakie znajdują się na terenie Podlasia, warte wyszczególnienia są Zalew w Wasilkowie. Jest to przestrzeń wodna, która grupuje w okresie wakacyjnym wszystkich zamieszkujących na obszarze Wasilkowa oraz Białegostoku. Jest to także miejsce bardzo chętnie i często odwiedzane przez turystów z innych rejonów, którzy wpadają do tego obszaru na Podlasiu, aby się wyciszyć i zaznać spokoju. Ogólnie jeżdżą nad jezioro białostockie autobusy, więc nie ma problemu komunikacyjnego. Warto wsiąść w autobus numer 100 i pojechać zaledwie dwa kroki od terenów plażowych, przy których można się rozbić. Jest to świetna forma wypoczynku zarówno na jeden dzień aktywności, jak także idealna forma kilkudniowej rekreacji.

 

Warto wiedzieć, że zalew ten jest oczyszczony, więc co do jego stanu nie ma obaw. Jest też pogłębiony. Powstał specyficzny pomost. Można mówić o swobodnym kąpaniu się w tym zalewie, ale wyłącznie w jego fragmencie do tego przeznaczonym. Wyżej wspomniany pomost okazuje się zatem miejscem idealnie te dwie części rozgraniczającym. Warto też wspomnieć nieco samej plaży, która jest idealnym miejscem do odpoczynku i zażywania kąpieli ale nie wodnych, a typowo słonecznych. Est też wiele drzew, więc w razie zmęczenia można schronić się w cieniu i miło przesiadywać w letnie popołudnia. Kto chce może pospacerować, bo ma ku temu idealną okazję – nie brak miejsc doskonałych na spacer.

Co więcej, warto też zdecydować się na wynajęcie sprzętu wodnego i zorganizowanie sobie wycieczki krajoznawczej po zalewie.